Fotografia portretowa

Fotograf portretowy Krzysztof Kołodziej

Profesjonalna fotografia portretowa – Śląsk i okolice


Zamiłowanie do portretu zaszczepiła we mnie moja Żona. Obecnie nie mógłbym żyć bez portretu. Czy to portret dziecka, czy rodzinny, czy też portret studyjny.

Fotografia portretowa jest jednym z najbardziej intymnych i osobistych rodzajów fotografii, której celem jest uchwycenie charakteru, emocji i piękna portretowanej osoby. Charakteryzuje się ona starannym wyborem kompozycji, światła i perspektywy, które mają podkreślić unikalność oraz wyjątkowość modela. Aby stworzyć różnorodne i interesujące portrety, jako fotograf portretowy na Śląsku i w okolicach wykonuję sesje studyjne i plenerowe.

Wyjątkowa fotografia portretowa na Śląsku


W portrecie studyjnym atutem, ale i wyzwaniem, jest dla mnie możliwość kreowania oświetlenia. Każda zmiana ustawień lamp może wpływać na zupełnie inny odbiór zdjęcia. Przy portrecie niekreowanym, staram się pokazać prawdziwe, naturalne "ja" modela.

Z kolei w portrecie plenerowym zależy mi przede wszystkim na pokazaniu emocji i relacji między portretowanymi osobami, rodziną. Wpierw oswajam z aparatem, rozmawiam, obserwuję... i w pewnym momencie pewna zasłona spada, pojawia się naturalność.

Śląsk i okolice – fotografia portretowa w studiu i w plenerze


Moje sesje portretowe cechują się profesjonalnym podejściem, starannym przygotowaniem oraz wysoką jakością wykonania. Niezależnie od tego, czy portretuję dziecko, osobę dorosłą, czy może ukochanego pupila, do każdego zlecenia podchodzę z pełnym zaangażowaniem i pasją.   

Wykonuję zdjęcia w studiu zaaranżowanym odpowiednio do tematyki sesji. Fotografie studyjne pozwalają na kreatywne eksperymentowanie z tłem i rekwizytami oraz kreowanie wyjątkowych portretów. Jako fotograf portretowy specjalizuję się także w sesjach plenerowych na Śląsku i w okolicach, w których naturalne światło oraz otoczenie idealnie podkreślają emocje i autentyczność u modeli.

Ja i psiaki – fotografia portretowa


Od kiedy w moim domu i sercu zagościł Reksio, kudłaty kundelek, któremu podarowałem drugie życie, poszerzyła się również moja oferta jako fotografa portretowego na Śląsku o pokazywanie mordek wszelakich. Fotografia czworonogów nie jest łatwa –- muszę rozumieć ich język i zachowania. I podobnie, jak z fotografowaniem ludzi, tak i tu staram się złapać ten naturalny moment, czy to w plenerze, czy w studiu.

Ogromnym sprawdzianem, również organizacyjnym, było dla mnie zorganizowanie serii kilkunastu sesji studyjnych bokserów do kalendarza Fundacji SOS Bokserom. Efekt – konieczność dodrukowania kolejnego nakładu kalendarza.

Różne oblicza fotografii portretowej – ŚląskKażda sesja jest inna i każda sesja wymaga innego podejścia. Fotografuję zarówno kobiety, jak i mężczyzn, wykonuję także zdjęcia biznesowe. Często wykonuję sesje ciążowe oraz noworodkowe, już po urodzeniu maleństwa. Moimi Klientami są całe rodziny oraz pary, wykonuję także portrety dziecięce i portrety rodzeństwa.

Fotografia portretowa pozwala uwiecznić ważne chwile i emocje. Portretowa sesja fotograficzna może także pomóc Klientom poczuć się pewniej i bardziej komfortowo przed aparatem, co prowadzi do bardziej naturalnych i autentycznych zdjęć. Ponadto portretowa fotografia pozwala na eksplorację różnych stylów i technik, co sprawia, że każde zdjęcie jest unikatowe i indywidualne.

Zapraszam do kontaktu oraz zapoznania się z moim portfolio — oferuję różne pakiety, w zależności od preferencji. Specjalizuję się również w fotografii ślubnej, dbając o uchwycenie każdego pięknego momentu w tym wyjątkowym dniu.